29.11.2018

Kampania - Bezpieczeństwo Pieszych w Ruchu Drogowym

Dnia 21.11.2018r. odbyły się w szkole zajęcia w ramach kampanii edukacyjno – profilaktycznej Miasta Rzeszowa – Bezpieczeństwo Pieszych w Ruchu Drogowym. Projekt skierowany jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Realizowany jest w oparciu o zestawy do praktycznej nauki poruszania się po drogach, tzw. autochodziki.

img

Wychowankowie przedszkola oraz klas I – III wzięli udział w zajęciach praktycznych na sali gimnastycznej. W pierwszej części zajęć policjanci rozmawiali z dziećmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

img

Omawiali podstawowe przepisy prawa o ruchu drogowym dotyczące osób pieszych, uczyli zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni, w drodze do i ze szkoły. Wykorzystując autochodzik praktycznie uczyli dzieci jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

img

Druga część zajęć należała do ratowników Pogotowia Ratunkowego oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ratownicy medyczni pokazali zawartość podręcznej apteczki, uczyli jak zachować się, gdy ktoś jest ranny i potrzebuje pomocy. Podczas spotkania zaprezentowali fantom i pokazali jak przeprowadzić akcją ratowniczą.

img

Strażacy natomiast pokazali uczniom jak reagować na inne zagrożenia tj. pożar czy zatrucia czadem. Opowiedzieli jakie są objawy zatrucia i jak powinno się na nie zareagować. Najmłodsi w praktyce mieli możliwość nauczenia się jak wzywać pomocy i zgłaszać zagrożenia. Podczas symulowanej rozmowy z operatorem numeru alarmowego przekazali dzieciom jak należy udzielać informacji o zagrożeniu.

img

Zajęcia były ciekawe, interesujące i z pewnością bardzo ważne dla wszystkich uczniów.

0
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 1
  • 4