02.10.2018

Europejski Dzień Języków

26 września 2018 Europejski Dzień Języków

To już kolejny raz, kiedy w naszej szkole świętujemy Europejski Dzień Języków.

Do tradycji przeszło losowanie krajów przez każdą klasę oraz godne reprezentowanie jednego z nich w dniu obchodów święta. Wszystkie klasy wykazały się ogromną inicjatywą i zaangażowaniem. W szkole zrobiło się wesoło i kolorowo. Uczniowie zgłębili wiedzę dotyczącą różnych krajów i narodowości poprzez przygotowanie plakatów językowych i projektów multimedialnych. Klasy 5, 6, 7 i 8 uczestniczyły w „QR Treasure Hunt” czyli poszukiwali ukrytych w szkole kodów QR, które potrzebne im były do jak najszybszego rozwiązania quizu językowego. Bezkonkurencyjni w tym zadaniu okazali się uczniowie klasy VIII a, którzy jako pierwsi odnaleźli ukryte kody oraz bezbłędnie udzielili odpowiedzi na wszystkie pytania w quizie! Świetnie spisali się oni również przygotowując wylosowany przez siebie kraj! Klasa 4 pracując ze słownikiem poszukiwała słówek i zwrotów w różnych językach Europy. Młodsze klasy z radością zaangażowały się w prace plastyczne i wykonały flagi poszczególnych państw co zobaczyć możemy na załączonych zdjęciach.

img

Zapraszamy na wędrówkę po Europie razem z uczniami SP 14!

Klasa VIII a doskonale reprezentowała Szmaragdową Wyspę poprzez perfekcyjnie przygotowaną klasopracownię, świetne stroje w barwach narodowych a nawet tradycyjną muzykę, zatańczoną przez ‘Galway Girl’ J

Klasa VIII b dzięki ‘hot air balloons’ przeniosła nas do Portugali, kraju, który kojarzy się wielu osobom ze znanymi sportowcami.

Klasa VII również zaprezentowała gorące klimaty półwyspu Iberyjskiego, prezentując piękne  hiszpańskie stroje oraz barwy narodowe Hiszpanii.

Klasa VI zabrała nas w podróż do Rosji, ubierając się w barwy narodowe tego kraju oraz starannie przystrajając swoją  klasę we flagi oraz plakaty tematyczne.

Klasa V a  czekoladowo przedstawiła Belgię! Pojawiły się narodowe barwy oraz plakaty tematyczne przepięknie prezentujące serce Unii Europejskiej.

Klasa V b zabrała nas do świata artystów i serów. Uczniowie wspaniale przygotowali swoje stroje w barwach narodowych Francji, prezentując piękne berety oraz wieżę Eiffla w 3D. Pojawiły się również wyśmienite ‘French Macarons’ oraz plakaty tematyczne.

Klasa IV w kolorach żółto niebieskich reprezentowała Szwecję. Uczniowie wykonali wspaniałe plakaty, z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Klasa III przeniosła nas do starożytnej Grecji i wykonała projekt o igrzyskach olimpijskich, z którego dowiadujemy się między innymi, że oszustwo na igrzyskach drogo kosztowało i wstyd nie tylko oszustowi ale i całemu miasteczku przynosiło.

Klasa II przywdziała barwy niebiesko czerwone by mówić nam o Norwegii, uczniowie przygotowali piękne flagi. Kolor czerwony symbolizuje poświęcenie żołnierzy w walce o niepodległość a niebieski położenie nad wodą.

Klasa Ia reprezentowała Wielką Brytanię a klasa Ib Niemcy. Uczniowie tych klas po raz pierwszy w naszej szkole bawili się z nami w tym dniu, pamiętali aby założyć ubrania w odpowiednich kolorach oraz przygotować dekoracje.

 img

Wszytko to było możliwe dzięki nauczycielom j. angielskiego Pani Ewelinie Wrzos - Gołojuch oraz Pani Anecie Bereś serdecznie im dziękujemy :D

Dziękujemy!     Děkuji!    Obrigado!    Hvala vam!  

Thanks!     Danke!      Tack!    Grazie!

4
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 20
  • 21
Komentarze