25.04.2018

Blogowy cykl ekologiczny - Bakalie samo zdrowie :D

Orzechy, migdały, rodzynki, daktyle, figi, oprócz walorów smakowych mają dobroczynne działanie dla naszego organizmu.

Orzechy włoskie zawierają osiem razy więcej witaminy C niż porzeczki i wielokrotnie więcej niż cytrusy.

Orzechy laskowe, nie zawierają dużo tłuszczu, a także dostarczają witaminy C, B1 i B2, białka, węglowodany i składniki mineralne. Polecane są osobom intensywnie pracującym umysłowo, przemęczonym, osłabionym.

Pistacje czyli orzechy pistacjowe są źródłem wapnia i fosforu, a także, jak wszystkie orzechy, dostarczają organizmowi białko i nienasyconych kwasów  tłuszczowych. Poprawiają stan włosów, cery, paznokci i dziąseł.

Orzechy arachidowe są rośliną strączkową, dlatego zawierają spore ilości białka i są wskazane wszystkim wegetarianom, Poza tym zawierają dużo błonnika więc poprawiają perystaltykę jelit, a co za tym idzie polepszają trawienie.

Migdały, zmniejszają zagrożenie miażdżycą, poprawiają koncentrację, pamięć, a także wzrok. Dzięki nim możemy mieć piękną cerę oraz włosy i paznokcie.

Wiórki kokosowe, mają w składzie jest dużo cennego białka, które w diecie może zastąpić białko zwierzęce. Ze względu na wysoką zawartość błonnika, dobrze wpływają na perystaltykę jelit.

Rodzynki, są bogate w witaminy A, C, E i z grupy B, a także potas, wapń, cynk, żelazo, magnez. Wzmacniają odporność fizyczną, poprawiają pracę serca i mózgu. Korzystnie oddziałują na płuca, żołądek i jelita.

Suszone morele uważa się  za jeden z najzdrowszych produktów, stosuje się je  w diecie amerykańskich kosmonautów. Zawierają beta-karoten, który jest istotny w walce z nowotworami. Maja właściwości przeciw utleniające, mogą obniżać ciśnienie krwi.

Daktyle obniżą zbyt wysoki cholesterol. Dodatkowo łagodzą objawy menopauzy i osteoporozy, lekko przeczyszczają i mają właściwości wykrztuśne

Figi obniżają cholesterol ,przyspieszają przemianę materii i mają własności regenerujące. Zapobiegają zapaleniom dróg oddechowych, tworzeniu się ropni. cukru.

 

Zachęcamy więc do spożywania wszystkich wymienionych produktów - bo TO SAMO ZDROWIE !!!

img

11
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 9
  • 14
Komentarze