18.01.2018

Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

Towarzystwa  „Nasz Dom” na potrzeby domów dziecka w całej Polsce.

17 stycznia zostały przeprowadzone zajęcia z udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Szkolenie przeprowadzono w dwóch grupach – dla uczniów klas Iv – VII oraz  dla naszych najmłodszych uczniów czyli dla oddziału przedszkolnego oraz klas I- III.        

Podczas zajęć uczniowie  z poszczególnych klas w trakcie zabawy uczyły się jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. W szkoleniu wykorzystano materiały dydaktyczne przygotowane przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy typu: Manekiny Mini Ania i Little Ania. Zajęcia prowadził wykwalifikowany Ratownik Medyczny. 

         W efekcie uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych.

img

img

img

 

0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 13
  • 11