13.02.2019

Powrót do działań

Oszczędek wita gorąco po dłuższej nieobecności ! To nie tak, że nasze SKO nie działało. To ja zaniedbałem moją pracę, za co bardzo przepraszam - ale już wracam! Spieszę donieść, że zmobilizowała mnie wspaniała nagroda PKO, którą dostaliśmy za działalność ubegłoroczną. Muszę więc opowiadać, co się u nas dzieje.Od września wzięliśmy się z przytupem do pracy i na początek przedstawiam skrót tego, co się działo.

1/Uczestniczyliśmy w I Myślachowickim Rajdzie Rowerowym zorganizowanym w ramach projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch" z wygranego przez szkołę grantu Fundacji Tesco "Decydujesz Pomagamy". Odbył się 1 września 2018 r. Opiekun  SKO prowadził imprezę i ufundował nagrodę dla najliczniejszej rodziny uczestniczącej w rajdzie. Wśród sponsorów znalazła się też Dyrektor I Oddziału PKO BP w Trzebini, p. Anna Bieniek, która ufundowała nagrodę dla najmłodszego ucznia naszej szkoły biorącego udział w rajdzie.

img imgimgimg

 

 2/ Od kilkunastu lat działamy proekologicznie zbierając  surowce  wtórne i nadal zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w naszych akcjach. Zbieramy makulaturę, baterie, kadridże, płyty CD i telefony.

3/ Uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata - jak co roku od niepamiętnych czasów!

img img

4/ Wzięliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia przepytując p. dyrektor PKO i pracowników banku, a nawet burmistrza miasta Trzebinia.

 img img

img

5/Przedstawiliśmy inscenizację „I zwierzęta oszczędzają” na ślubowaniu klasy I.  Dzieci otrzymały prezenty od SKO i zaproszenie do założenia kont.

img img

img

 

6/Odzew był znaczny - założyliśmy 14 nowych  kont internetowych.  

img

7/ Włączyliśmy się w organizację I Powiatowego Konkursu Matematyczno - Historycznego "Matematyka z historią w tle". Konkurs był jednym z pukntów projektu "Dla Niepodległej", na realizację którego nasza szkoła pozyskała grant z Narodowego Banku Polskiego. Nasze SKo ufundowało poczęstunek dla uczenistników konkursu.

img  img
img

8/ Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt.

img img

img

 

9/Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej  „ Szkoło Pomóż i Ty” organizowanej przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych – sprzedawaliśmy „cegiełki” – dla 15-letniego Łukasza Flisa, by pomóc mu w zakupieniu sprzętu rehabilitacyjnego.

img

10/Uczestniczyliśmy w wielkiej imprezie otwarcia nowej sali gimnastycznej w nasze szkole.  SKO zakupiło sprzęt gimnastyczny.

img

11/Przeprowadziliśmy konkurs plastyczny z okazji otwarcia sali gimnastycznej.

12/Pani Kasia Kłaput z banku PKO w Trzebini spotkała się z uczniami klasy I i przeprowadziła zajęcia dotyczace pieniędzy.

img

13/Zorganizowaliśmy dwie loterie fantowe do klas I - III - jesienną i świąteczną. Fanty były różnorodne,  każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

 img img

14/Włączyliśmy się do kolejnej ogólnopolskiej akcji charytatywnej Stowarzyszenia Sursum Corda - kupując kartki wsparliśmy chorych i niepełnosprawnych podopiecznych tego stowarzyszenia.

img img

W nowym roku będziemy działać równie  intensywnie. Obiecuję przekazywać informacje na bieżąco. Zaglądajcie na naszą stronkę, może nas polubicie? Dodajcie wpisy, komentujcie. Będę wdzięczny za każdy głos oddany na nas,

Życzę wszystkim super udanego roku!!! 

4
Dodaj Komentarz
 • 17
 • 7
 • 12
Komentarze
 • heniawisniewska
  heniawisniewska
  83.242.xxx.xxx
  2019-02-14 12:13 | Temat: 14.02
  ODPOWIEDZ

  _____¶¶¶¶___________¶¶¶¶¶
  __¶¶¶¶¶¶¶¶¶_______¶¶¶¶¶¶¶¶¶
  _¶¶¶¶___¶¶¶¶_____¶¶¶¶___¶¶¶¶
  ¶¶¶¶______¶¶¶¶_¶¶¶¶______¶¶¶¶
  ¶¶¶¶________¶¶_¶¶________¶¶¶¶
  _¶¶¶¶________¶¶¶________¶¶¶¶
  __¶¶¶¶________¶________¶¶¶¶
  ____¶¶¶¶_____________ ¶¶¶¶
  _____¶¶¶¶___________¶¶¶¶
  _______¶¶¶¶_______¶¶¶¶
  ________¶¶¶¶_____¶¶¶¶
  __________¶¶¶¶__¶¶¶¶
  ___________¶¶¶¶¶¶¶¶
  ____________¶¶¶¶¶¶
  _____________¶¶¶¶
  _____________ ¶¶¶
  ______________¶¶ Biała Panieńska
  💘💘💘 Dzień Świętego Walentego,
  to dzień dobry dla każdego...
  w tym dniu wszyscy to wyznają,
  że chcą kochać i kochają 💘💘💘

 • SylwkaskoOrzysz
  SylwkaskoOrzysz
  188.146.xxx.xxx
  2019-02-14 10:23 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Świetnie, pozdrawiamy i do Orzysza Was zapraszamy.

 • ZSPKorfantowZyrafki
  ZSPKorfantowZyrafki
  78.8.xxx.xxx
  2019-02-14 00:37 | Temat: SKO
  ODPOWIEDZ

  Witamy i pozdrawiamy serdecznie.

 • ZSPKorfantowZyrafki
  ZSPKorfantowZyrafki
  78.8.xxx.xxx
  2019-02-14 00:37 | Temat: SKO
  ODPOWIEDZ

  Witamy i pozdrawiamy serdecznie.