28.01.2013

Spotkanie z bohaterem książki

9 stycznia Karolina Okrój, Edyta Bendzmer i Martyna Gruba – uczennice ze Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie - pojechały do biblioteki w Gdańsku na spotkanie z Balticiem – psem, który płynął na krze.

Dziewczynki wzięły ze sobą książkę o niezwykłym zwierzaku i specjalnie przygotowaną kartę na pamiątkową pieczątkę. Na miejscu uczennice zobaczyły Baltica, jego opiekuna pana Adama oraz koleżankę pieska Nukę i jej właścicielkę – panią Kasię. Na początku wszyscy podchodzili po pieczątki. Dla naszej szkoły pan Adam dał trzy pieczątki i napisał kilka słów dedykacji. Niektórzy uczestnicy spotkania robili sobie zdjęcia z Balticiem. Pan Adam długo opowiadał nam o tym piesku. Pokazał również kamizelkę ratunkową, którą założył na czworonoga i wówczas mógł go podnieść za uchwyt jak walizkę. Najśmieszniejsze było to, jak pan Adam opowiadał, że kiedy wychodzi ze swojej sypialni na statku i zbyt późno wróci, to na koi leży Baltic, a on sam na jego kanapce. Usłyszeliśmy naprawdę dużo opowieści. Pod koniec mogliśmy zadawać pytania. Ja zadałam takie: Ile lat ma Baltic?, Ile lat razem pracujecie?, Ile czasu Baltic płynął na krze? A pan Adam odpowiadał, że pies ma 10 lat, razem pracują już 4, a na krze Baltic spędził dwie i pół doby.

Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie. Niestety spotkanie nie mogło trwać zbyt długo, bo pan Adam i Baltic spieszyli się na nagranie do telewizji. Spotkanie z Balticiem, Nuką i ich opiekunami było bardzo udane.

napisała Karolina Okrój z kl. III (z malutką korektą)

Spotkanie z Balticiem i jego opiekunem było pewnego rodzaju nagrodą dla tych, którzy biorą udział w Maratonie Czytelniczym i osiągają wysokie wyniki w kolejnych etapach.

WARTO CZYTAĆ!

balP1.JPG

bal2.JPG

bal3.JPG

bal4.JPG

bal5.JPG

bal6.JPG

bal10.JPG

bal11.JPG

bal12.JPG

bal13.JPG

24
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 5
  • 8
Komentarze