07.11.2014

Wolontariusze Europejscy z wizytą w naszej szkole

W ramach akcji „Wolontariat w szkole” prowadzonej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Szkolne Koło PCK zaprosiło wolontariuszy z zagranicy. W gościnne progi naszej szkoły zawitali wolontariusze: Arevik – nauczycielka języka angielskiego z Armenii, Kate – dziennikarka z Ukrainy oraz Maj – montażysta ze Słowenii. W formie warsztatów prowadzonych w języku angielskim uczniowie klasy IV, V i VI mieli okazję poznać wspaniałą historię, kulturę, sztukę, tańce, tradycyjne potrawy naszych gości, a także waluty poszczególnych krajów. Było wiele ciekawostek i anegdot o Ukraińcach, Ormianach i Słoweńcach. Młodzi ludzie Maj Jukić (Słowenia), Arevik Mirzabekyan (Armenia) i Kateryna Zagorodnya (Ukraina) przybliżyli uczniom urokliwe zakątki ich państw, wspaniałą przyrodę, niesamowite widoki. Po prezentacji goście z zagranicy odpowiadali na pytania, jak zwykle ciekawych świata, dzieci z Kozubowa. W języku angielskim pytały o życie w ojczyznach wolontariuszy, o rówieśników, o problemy dnia codziennego, o ulubione potrawy, muzykę i miejsca. Maj ze Słowenii był pod wrażeniem otwartości i komunikatywności uczniów, a także tym, jak dobrze nasi uczniowie radzą sobie w posługiwaniu się językiem angielskim. To spotkanie było okazją dla nas wszystkich, aby poznawać świat, aby ten świat przybliżać dzieciom, aby uczyć ich tolerancji i otwartości w stosunku do innych, aby uczyć nasze dzieci, jak być prawdziwym Europejczykiem. Wizyta gości z trzech europejskich krajów pozwoliła pokazać naszym uczniom nie tylko różnorodności świata, była też wspaniałą okazją, aby doskonalić język angielski po to, by poznawać świat. Z kolei wolontariusze byli pod wrażeniem uroków naszej wsi i mile zaskoczeni gościnnością.

wol1.jpg-wol2.jpg

wol3.jpg-wol4.jpg

wol5.jpg-wol6.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 7
  • 16