17.10.2022

Dzień Bezpiecznego Komputera

12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera. W Polsce obchodzony jest od 2004 roku. Jego honorowym patronem jest Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzej Duda.
Celem przedsięwzięcia jest informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promowanie bezpieczeństwo korzystania z komputera i internetu.

W naszej szkole przeprowadzono na zajęciach informatycznych cykl zajęć poświęconych zagrożeniom oraz procedurom bezpieczeństwa w celu ochrony danych osobowych.

Uczniowie klasy VII wzięli udział  w nietypowej lekcji „na żywo”. Zapoznali się online ze spektaklem ,,Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”, który podejmował temat bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu.

Filip i Ola to rodzeństwo, jakich wiele. Bardzo lubią gry komputerowe i spędzają w świecie wirtualnym sporo czasu. Filipa, gry i internet wciągają tak bardzo, że zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, a nawet traci przyjaciół. Ola, chcąc odzyskać brata, przypadkowo wzywa na pomoc dwóch super-bohaterów, Plika i Foldera, którzy natychmiast przystępują do dzieła. Czy im się udało? I czym jest groźny „Sieciowciąg”, który zagraża naszemu bohaterowi? Na te i wiele innych pytań odpowiedział spektakl.

Organizatorem wydarzenia był NASK PIB, spektakle powstały w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 8
  • 5