11.02.2014

A może Wam się nudzi?

Konkurs "Jak to działa?"

Czy zdarzyło się wam zastanawiać do czego służą wszystkie funkcje aparatu cyfrowego ? A czy wiecie w jaki sposób działa poczta elektroniczna? Wyszukiwarka internetowa? Jak dane zapisują się na płycie CD? Codziennie wielokrotnie korzystamy z różnego rodzaju nowych technologii, a wciąż w bardzo niewielkim stopniu rozumiemy jakie są zasady ich funkcjonowania. Ale to nie czary – to ludzka pomysłowość i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że to działa. Żeby umiejętnie i odpowiedzialnie korzystać z nowoczesnych udogodnień trzeba zrozumieć w jaki sposób działają.

Zbadajcie, krok po kroku działanie i historie otaczających was technologii.  Weźcie udział w konkursie organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

 

konkurs_0.jpg

 

Adresaci: Zespoły uczniowskie od 5 do 10 osób ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów (pod opieką nauczyciela, bibliotekarza, osoby pełnoletniej).

Opis zadania: Waszym zadaniem jest wybranie jednego współcześnie wykorzystywanego narzędzia informatyczno - komunikacyjnego (np. komórka, gps, poczta elektroniczna itp.)  i zaprezentowanie zasad/mechanizmów jego działania w atrakcyjnej i niestandardowej formie np. film, infografika, screencast, animacja, prezentacja prezi, glogster itp.

Informacji szukajcie na stronie CEO.

 

1
Dodaj Komentarz
  • 25
  • 0
  • 20
Komentarze