02.07.2019

Wycieczka do Łodzi

W dniach 12-14 czerwca grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Częstkowie uczestniczyła w trzydniowej wycieczce do Łodzi.

Po dotarciu do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego spotkaliśmy się z przewodnikiem i rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta. Pierwszym punktem programu był Cmentarz Żydowski - największy tego typu obiekt w Polsce i drugi co do wielkości w Europie. Przy reprezentacyjnej alei podziwialiśmy monumentalne mauzoleum Izraela Poznańskiego. Odwiedziliśmy także m.in. grobowce innych łódzkich przemysłowców oraz mogiły rodziców poety Juliana Tuwima. Następnie udaliśmy się do Muzeum Miasta Łodzi, mieszczącego się w jednym z najbardziej okazałych budynków miasta, w dawnym pałacu łódzkiego fabrykanta Izraela Poznańskiego. Na koniec dnia, ku uciesze zwłaszcza żeńskiej części grupy, wybraliśmy się do Manufaktury - centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.

Drugiego dnia wycieczki czekała nas kolejna porcja atrakcji! Wybraliśmy się na spacer ul. Piotrkowską (śladami Juliana Tuwima). Zobaczyliśmy także Księży Młyn, dawne fabryki Karola Scheiblera. Zwiedziliśmy Muzeum Kinematografii, a po obiedzie udaliśmy się na warsztaty do Muzeum Włókiennictwa.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Cmentarzu – najstarszej łódzkiej nekropolii. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki i Techniki EC1. Tam obejrzeliśmy pokaz w Planetarium, a potem czekała nas kilkugodzinna zabawa w największym centrum nauki w Polsce! Po południu zjedliśmy obiad i udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Oczywiście nie obyło się bez wieczornej uczty w McDonaldzie :)

To była bardzo udana wycieczka! Dziękuję wszystkim uczestnikom za te wspaniałe trzy dni:)

Iwona Białas-Rychlak

2
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 1
  • 12
Komentarze