04.04.2018

Witajcie w naszej bajce ! :)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy 16 marca br. w naszej szkole odbył się apel poświęcony twórczości Jana Lesmana ( pseudonim Jan Brzechwa).

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy 16 marca br. w naszej szkole odbył się apel poświęcony twórczości Jana Lesmana ( pseudonim Jan Brzechwa).

Uczniowie poznali życiorys i ciekawostki z życia poety. Celem organizatorów było pokazanie wesołego świata Jana Brzechwy. Na scenie ukazały się postacie z jego wierszy       ( dzieciaki i zwierzaki): Samochwała, Kłamczucha, Leń, Kaczka Dziwaczka, Żuk i Biedronka oraz inne. Były piosenki, filmiki i recytacja. Przedstawienie było kolorowe i wesołe. Wszyscy z zaciekawieniem patrzyli i słuchali uczniów, którzy wcielili się w barwne postacie z wierszy Jana Brzechwy. Cała uroczystość przygotowana została przez J. Maszkało i J. Katolik we współpracy z Z. Mysłek, p. J. Mokrzyckim i  Z. Rewkowskim, zdjęcia A. Wełna.

            Myślę, że inscenizacja ta będzie zachętą dla uczniów, aby częściej sięgać po książki Jana Brzechwy, ale i wielu innych autorów. J. Katolik

imgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 5
  • 7