17.06.2018

Spotkanie ze skarbnikiem

W założeniach innowacji pedagogicznej „Od kamyka do grosika, czyli moje wydatki i oszczędności” realizowanej na lekcjach matematyki w klasach szóstych było spotkanie ze skarbnikiem Urzędu Miejskiego w Bobolicach – panią Beatą Sempołowicz.

 

Do spotkania doszło 10 maja w gościnnych ścianach sali nr 5 bobolickiego ratusza, w której zazwyczaj odbywają się sesje Rady Miejskiej. Uczniowie obu klas szóstych wraz z nauczycielami zostali bardzo serdecznie przyjęci przez panią skarbnik.  W jasny, klarowny i zrozumiały sposób zostali poinformowani o zasadach tworzenia budżetu gminy. W zrozumieniu trudności w przygotowaniu gminnego budżetu pomagała doskonale przygotowana prezentacja multimedialna. Przyszli wyborcy mogli się przekonać, że ich oczekiwania dotyczące spełniania społecznych inicjatyw i oczekiwań muszą iść w parze z możliwościami finansowymi. Podobnie jak w budżecie domowym, tak i na poziomie jednostek samorządu terytorialnego wydatki są determinowane dochodami. Czasami można się wspomóc kredytami.

Na zakończenie krótkiego spotkania został przeprowadzony błyskawiczny konkurs, który pokazał, że uczniowie wiele skorzystali z tej nietypowej lekcji matematyki.

Dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

Aleksandra Wełna

Witold Sikorski

 

1
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 13
  • 6
Komentarze