04.04.2018

Minitargi edukacyjno - zawodowe 2018

Marzec to miesiąc, w którym zaczyna się wiosna. A w naszej szkole, jest to także miesiąc ważnej i dużej imprezy – Minitargów Edukacyjno – Zawodowych. W tym roku w targach, które odbyły się 23 marca wzięły udział reprezentacje 12 szkół średnich z wielu miejscowości (Szczecinka, Koszalina, Tychowa, Darłowa, Gościna, Warcina, Białego Boru).

Marzec to miesiąc, w którym zaczyna się wiosna. A w naszej szkole, jest to także miesiąc ważnej i dużej imprezy – Minitargów Edukacyjno – Zawodowych. W tym roku w targach, które odbyły się  23 marca wzięły udział reprezentacje 12 szkół średnich z  wielu miejscowości (Szczecinka, Koszalina, Tychowa, Darłowa, Gościna, Warcina, Białego Boru).

Każda szkoła miała własne stoisko, przy którym nasi uczniowie mogli zasięgać informacji, rozmawiać ze starszymi kolegami i oglądać różne eksponaty. Wszystkie szkoły średnie miały także zarezerwowany czas na zaprezentowanie swoich atutów
i zachęcenie  młodzieży (z czterech  szkół podstawowych  gminy Bobolice ) do wyboru określonej szkoły. Stoiska szkół podziwiały również przedszkolaki, które od najmłodszych lat są już wdrażane w tematykę doradztwa zawodowego. Bardzo   cieszyliśmy  się z faktu że gościliśmy  naszych absolwentów, którzy są teraz uczniami szkół średnich
i opowiadali nam  o swoich nowych szkołach, w których zdobywają wykształcenie w wybranych przez siebie zawodach.img

Ta tradycyjna, bo odbywająca się już po raz czwarty impreza rozpoczęła się częścią oficjalną i podsumowaniem  I Wojewódzkiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Mój zawód moja przyszłość”, objętego patronatem Burmistrza Bobolic – Mieczysławy Brzozy, Dyrektora WUP – Andrzeja Przewody i Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – Magdaleny Zarębskiej- Kuleszy. Konkurs zorganizowany został już po raz szósty ( w tym roku zyskał rangę konkursu wojewódzkiego) i nadal cieszy się zainteresowaniem dzieci i młodzieży z wielu  szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

 I miejsce  w kategorii praca plastyczna zajął Brajan Pawłowski  uczeń kl. II SP w Drzewianach- n-el    Agnieszka Pawłowska.

I miejsce w kategorii prezentacja multimedialna zajęła Zuzanna Todorowska  uczennica kl. VII  SP im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu - n-ciel Marta Kasprzyk

I miejsce  w kategorii film zajęła Natalia Brelik  uczennica  kl. II oddział gimnazjalny SP nr 7 w Kołobrzegu - n-ciel Dawid Kabaciński

 Nagrodzeni  otrzymali piękne  nagrody ufundowane przez  panią Burmistrz Mieczysławę Brzozę, pana Andrzeja Kaczanowicza- Kierownika Referatu PUP w Bobolicach, Radę Rodziców i Dyrektora SP im. H. Sienkiewicza w Bobolicach panią Renatę Kowalską.

Wszyscy goście zaproszeni na imprezę, byli podejmowani w stołówce szkolnej  gdzie czekały na nich ciasta pieczone przez rodziców uczniów oraz piękny tort wykonany przez panią Agnieszkę Malotkę- Karbowską.  Fundatorom bardzo  dziękujemy za hojność, wsparcie i przychylność.Imprezę uwieczniali przedstawiciele mediów -TV Max, którzy zachcą przekazać innym jak wyjątkowy dzień mieliśmy  w naszej szkole.

Doradztwo  zawodowe to bardzo istotna  forma wsparcia jakiej oczekuje młodzież i rodzice uczniów którzy mają podjąć decyzję o dalszym kształceniu. Dlatego wierzę, że udział w konkursie i mini targach edukacyjnych skłonił wszystkich uczestników i odbiorców do refleksji nad tym kim będę gdy dorosnę. W  przyszłości pomoże to w lepszym planowaniu kariery edukacyjno-zawodowej.

Wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w konkursie i minitagach edukacyjnych  w przyszłym roku.

 

                           Doradca zawodowy- Anna Kuropatnicka

1
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 0
  • 9
Komentarze