19.05.2022

Dzień Strażaka

Dwa wozy strażackie, rekonstrukcja ratowania poszkodowanego z samochodu

6 maja społeczność Szkoły Podstawowej w Bieganowie obchodziła Dzień Strażaka. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele KSRG OSP Gozdowo oraz OSP Zieliniec.

Wizyta ta wzbudziła spore zainteresowanie dzieci , które w skupieniu słuchały ciekawostek na temat pracy strażaków, mogły tez poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedziały się również w jakich okolicznościach można wzywać Straż Pożarną oraz, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywaniu do wypadków i innych zdarzeń. Dzieci miały możliwość z bliska poznać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każdy chętny uczeń, choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak wsiadając do wozu strażackiego. Ale najwięcej emocji wywołała rekonstrukcja ratowania poszkodowanych z wraku samochodu. Do tej akcji użyto specjalistycznego, hydraulicznego sprzętu. Ponadto strażacy zademonstrowali możliwości wozów strażackich podczas gaszenia pożarów umożliwiając dzieciom posługiwanie się pianą gaśniczą.

Za dostarczenie takich emocji i cennych doświadczeń strażacy z KSRG OSP Gozdowo i OSP Zieliniec otrzymali podziękowania oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Mali uczestnicy tego wydarzenia otrzymali dyplomy Małego Strażaka oraz odznakę Dzielnego Strażaka.

1
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 6
  • 10
Komentarze