07.05.2021

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA RZUCANIA PALENIA

Papierosy są najbardziej rozpowszechnioną, ogólnodostępną i akceptowalną społecznie używką. Światowa Organizacja Zdrowia uznała palenie tytoniu za czynnik najpoważniejszego ryzyka zdrowotnego i główną przyczynę przedwczesnej umieralności.

Jedną z akcji zwracających uwagę na problem palenia jest Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony w trzeci czwartek listopada (w 2020 – 19 listopada). Ważnym elementem profilaktyki palenia tytoniu jest udostępnianie wiedzy na temat jego skutków zdrowotnych, w tym dotyczących palenia biernego czy wpływu na zdrowie nowego sposobu palenia – korzystania z papierosów elektronicznych.

 

Jak co roku z okazji tego dnia w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dotyczący szkodliwości palenia papierosów. W tym roku z uwagi na panującą sytuację, przeprowadzono go trochę inaczej niż zwykle. Wychowawcy klas przesyłali zdjęcia wykonanych przez uczniów prac. Plakaty uczniów były naprawdę bardzo ciekawe i pomysłowe. Oceniając prace uczniów dokonano podziału na trzy kategorie wiekowe. A oto wyniki:

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

Zwycięzcom gratulujemy!