31.01.2019

VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z Elementami Ekologii

13 grudnia 2018r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się już „VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny z Elementami Ekologii”. 

Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 9 w Mysłowicach i Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach. Konkurs ten zorganizowany został dla uczniów klas VI, a jego celem było rozwijanie matematycznych i ekologicznych zainteresowań dzieci, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności, pobudzenie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu.

W bieżącym roku do konkursu została zgłoszona rekordowa ilość szkół - udział wzięło 9 szkół czyli 18 uczniów (po 2 uczniów z każdej szkoły). Po 45 minutowych zmaganiach z zadaniami dotyczącymi obliczania kosztów, przeliczania pieniędzy oraz pytaniami związanymi z ekologiczną działalnością firmy Tauron - Ekoenergia wyłoniono zwycięzców- jury przyznało 1 i dwa 2 miejsca:

- 1 miejsce – uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 w Mysłowicach

- 2 miejsce - uczennica - Szkoły Podstawowej nr 1 w Mysłowicach

- 2 miejsce – uczennica - Szkoły Podstawowej nr 9 w Mysłowicach

Trzeba przyznać, iż w tym roku poziom uczestników był bardzo wysoki i w większości bardzo szybko poradzili sobie oni z przygotowanymi dla nich zadaniami.

Laureaci konkursu oraz pozostali uczestnicy otrzymali wartościowe i piękne nagrody, sponsorami których byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 9 i Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury w Mysłowicach.

Mamy nadzieję, iż konkurs spodobał się uczniom i w przyszłym roku także chętnie wezmą w nim udział, do czego zachęcają organizatorki: Urszula Janusz i Aleksandra Sarna.

0
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 15
  • 3