07.10.2012

V Międzyszkolna Zabawa Edukacyjna pod hasłem „ Bezpieczna droga do szkoły”

V Międzyszkolna Zabawa Edukacyjna pod hasłem „ Bezpieczna droga do szkoły” zgromadziła aż 492 pierwszaków z 11 mysłowickich szkół w Hali Widowiskowo – Sportowej im. B.Stanisława Padlewskiego. W tym roku szkolnym Honorowy Patronat nad zabawą objął Prezydent Miasta Mysłowic Edward Lasok i ufundował puchary dla zwycięzców. Jak co roku przybył również na zabawę pomocnik Policji Sznupek. Pierwszaki rywalizowały w konkurencjach edukacyjnych, utrwalających wiedzę o ruchu drogowym oraz w konkurencjach sportowych. Każdą szkołę reprezentowała 3 osobowa drużyna edukacyjna i 10 osobowa drużyna sportowa. Nad poprawnością zadań czuwało jury składające się z przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Służby Zdrowia. Tegoroczne zmagania wygrała reprezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 10, II miejsce zajęli uczniowie z SP 15, a III miejsce przypadło SP nr 11. Jednak wygraną w tej zabawie nie jest miejsce na podium, ale bezpieczeństwo małych mieszkańców naszego miasta. Współorganizatorami całej imprezy byli: Urząd Miasta Mysłowice, KM Policji, KM PSP w Mysłowicach, Straż Miejska, MOK, MOSiR. Każdy pierwszak otrzymał znaczek odblaskowy ufundowany przez WORD oraz odblaskowe sznurówki ufundowane przez Urząd Miasta. Wszystkie startujące drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Dzięki sponsorom : PKO Bank Polski, WORD w Katowicach, Policja, MOSiR, Skok Kopernik i pani Iwonie Włosek mogliśmy tak hojnie obdarować dzieci. Tegoroczna zabawa była wyjątkowa, ponieważ to nasz jubileusz 10 – lecia powstania tej zabawy, która zaczęła się od szkolnego konkursu dla naszych pierwszaków . W organizacji imprezy brali udział nauczyciele naszej szkoły: B. Pełkowska, B. Gancarek, B. Bebło, B. Biernacka, A. Urban oraz J. Michalak. Nasza impreza nie mogłaby odbyć się bez pomocy uczniów z klasy IV c i VI b oraz ich rodziców, którym za wszystko dziękujemy.

„UŚMIECH I BEZPIECZEŃSTWO DZIECI JEST DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE”

 

P1180408.JPG

 

P1180463.JPG

 

P1180433.JPG

 

P1180513.JPG

 

P1180438.JPG

 

P1180484.JPG

1
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 24
  • 26
Komentarze