ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
Kilka dni temu obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasza szkoła postanowiła uczcić to ważne wydarzenie historyczne wspólnym odtańczeniem poloneza na szkolnym boisku.
Współcześnie polonez kojarzy się ze studniówkami, jednak taniec ten pojawił się już w XVI wieku. Dawniej nazywany był tańcem dworskim. Na dworach królów polskich stanowił element ceremoniału dworskiego, będąc paradą szlachty przed monarchą.
Taniec ten jest wolnym, swobodnym pochodem tancerzy i tancerek, ustawionych para za parą i posuwających się krokiem zbliżonym do marsza, jednak bardziej płynnym. Taneczny pochód prowadziła klasa 8c, która przygotowała układ z kilkoma figurami i nauczyła go pozostałych uczniów. Przed tańcem przypomniano najważniejsze wiadomości na temat okoliczności powstania konstytucji i jej znaczenia dla Polski.
Pogoda tego dnia dopisała, a sam polonez został wykonany bardzo uroczyście. Biało-czerwone kotyliony wykonane przez uczniów podkreśliły patriotyczny charakter tego wydarzenia.
Agnieszka Ferenc
Magdalena Jęczmyk
UDANEJ NIEDZIELI :):):)
____________$$$$$$
___________$$$$$$$$
___$$$$$$$__$$$$$$__$$$$$$
__$$$$$$$$$_ $$$$$_ $$$$$$$$
___$$$$$$$$$_$$$$$_$$$$$$$$
____$$$$$$$$_ $$$$_$$$$$$$
________$$$$$_$$$_$$$$$
_$$$$$$$$$_ $____$_$$$$$$$$$
$$$$$$$$$$ $______$ $$$$$$$$$$
$$$$$$$$$$$______ $$$$$$$$$$$
_$$$$$$$$$_$_____$_$$$$$$$$$
_________$$$$$_$$$_$$$$$
_____$$$$$$$$_ $$$$_$$$$$$$
____$$$$$$$$$_$$$$$_$$$$$$$$
___$$$$$$$$$_ $$$$$_ $$$$$$$$
____$$$$$$$__$$$$$$__$$$$$$
____________$$$$$$$$_$$
_____________$$$$$$_ $$
______$$$$$_________$$
_____$$$$$$$_______ $$
___$$$$$$$$$$$_____$$
_____ $$$$$$$$$___ $$
________$$$$$$$__$$
__________$$$$$_$$
___________$$$$$$
____________$$$$
_____________$$
____________$$____$$$$$$$
___________ $$___$$$$$$$$$$
___________$$__$$$$$$$$
___________$$_$$$$$$
___________$$_$$$$$
___________$$$$$$
___________$$$$
___________$$
Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia:)
Miłego weekendu, pozdrawiamy.