18.11.2022

PRZERWA NA CZYTANIE

W piątek, 28 października 2022r. nasza szkoła przystąpiła do III Międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytano w salach lekcyjnych oraz na szkolnych korytarzach. Czytała cała społeczność naszej szkoły. Czytaliśmy to co lubimy, co sprawia nam przyjemność.

Udział w akcji wzięły dzieci obecne w tym dniu w szkole oraz nauczyciele (235 osób)

Celem akcji było promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu w szkole i w domu oraz zachęcanie wszystkich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

Cieszymy się, ze mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim i pomysłowym wydarzeniu czytelniczym. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do pobicia ostatniego rekordu, który wynosił 377 586 osób czytających na przerwie

Dziękujemy wszystkim za aktywność i zaangażowanie w tę piękną międzynarodową akcję czytelniczą!