07.01.2013

Pomoc dla dzieci z krajów afrykańskich oraz rodzin wielodzietnych

Od paru lat  młodzież naszej szkoły uczestniczy w akcji „ Adopcja na odległość „. Zebrano potrzebną kwotę na pomoc w nauce 7 dzieciom z krajów afrykańskich.  W ten sposób zostanie sfinansowana ich roczna edukacja .

W okresie przedświątecznym ogłoszono akcję „ I ty możesz zostać św. Mikołajem „ w ramach której uczniowie i dzielili się swoimi zabawkami i maskotkami z dziećmi z rodzin wielodzietnych z Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna . Część maskotek i ubrania  otrzymają również  dzieci z małego afrykańskiego kraju.

W listopadzie zorganizowano dyskotekę andrzejkową , na której uczyli tańców współczesnych instruktorzy  ze Szkoły Tańca  Ekstreme i ich wychowankowie. Młodzież bawiła się świetnie, korzystając z rad doświadczonych tancerzy.

Katechetki wraz z podopiecznymi z zajęć pozalekcyjnych ,przygotowały i wystawiły jasełka w formie pantomimy misyjnej, w której brało udział razem z zespołem muzycznym, 55 uczniów.

 

Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w akcjach

podzikowania.jpg

podzikowanie.jpg

1
Dodaj Komentarz
 • 14
 • 19
 • 13
Komentarze
 • SKOwDlugiem
  SKOwDlugiem
  217.97.xxx.xxx
  2013-01-07 16:31 | Temat: SKO
  ODPOWIEDZ

  Wspaniała akcja "Adopcja na odległość". Gratulujemy zaangażowania i dzielenia się z potrzebującymi. Dzieci na pewno się ucieszą.
  Na dobry początek tygodnia z pozdrowieniami głosik 354 i 2 na wpisie oddany