04.10.2012

Pasowanie na ucznia

Ślubuję, że będę się dobrze uczyć i przynosić chlubę rodzicom, ojczyźnie oraz szkole.

Dziś w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Tego dnia pierwszaki zostały pasowane na uczniów szkoły. W tej wyjątkowej uroczystości, oprócz rodziców i dziadków, wzięli w niej udział także zaproszeni goście m. in. dyrektorki przedszkoli nr 9 oraz 5, które wręczyły swoim byłym przedszkolakom słodki upominek.

Przed uroczystością pasowania swój występ artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy III a, którzy wprowadzili pierwszaków w krainę baśni i wróżek. Podczas występu przekazywane były odznaki m. in. za miłość oraz mądrość. Podczas występu uczniowie klas pierwszych wspólnie z aktorami śpiewali poznane już wcześniej piosenki.

Pierwszoklasiści w galowych strojach oraz mundurkach ślubowali, że będą się dobrze uczyć i przynosić chlubę rodzicom, ojczyźnie oraz szkole. Następnie każde dziecko zostało przyjęte do grona braci uczniowskiej poprzez symboliczne dotknięcie wielkim ołówkiem przez dyrektor SP Joannę Mędrzecką oraz wicedyrektor Stefanię Tutajewicz.

Po części oficjalnej nastąpił moment wręczenia uczniom dyplomów oraz nagród za najlepsze wyniki w V Międzyszkolnej Zabawie Edukacyjnej pod hasłem "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY", której organizatorem była właśnie nasza szkoła. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych oraz trzecich – Beata Pełkowska (1a), Barbara Gancarek (1b), Małgorzata Słubicka (1c), Dorota Piątek (1d), Krystyna Pędziwiatr (3a), Elżbieta Chowaniec (3b), Ewa Łyczek (3c), Katarzyna Zdon (3d).

 

copy_of_DSCF6427.JPG

 

DSCF6415.JPG

 

DSCF6418.JPG

 

DSCF6424.JPG

 

DSCF6426.JPG

 

DSCF6428.JPG

 

DSCF6432.JPG

1
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 5
  • 6
Komentarze