18.11.2022

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TORNISTRA

1 października nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Tornistra, któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu zwrócenie uwagi rodzicom, uczniom i nauczycielom na zjawisko przeciążonych plecaków. Przeciążone tornistry to temat, który rokrocznie pojawia się w przestrzeni publicznej wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W celu przeciwdziałania zjawisku zbyt ciężkich plecaków podejmowane są różnorodne działania o charakterze profilaktycznym. Nasza szkoła również uczestniczyła w tej akcji. Pani z biblioteki w naszej szkole przygotowała gazetkę tematyczną i poprowadziła lekcję z udziałem uczniów z klasy 1-3 poświęconą tematyce profilaktyki zdrowotnej, która w znacznej mierze była poświęcona tornistrowi. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, co powinno znajdować się w dobrze zapakowanym tornistrze oraz jak należy prawidłowo nosić tornister, aby uczeń nie nabawił się żadnych wad postawy. Dodatkowo została przeprowadzona akcja „Ważenia tornistrów”

 

Monika Jaromin