21.01.2021

Ogólnopolska świąteczna akcja „Ręcznie robione, a nie kupione”

Miło nam ogłosić, że nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej świątecznej akcji "Ręcznie robione, a nie kupione!", w ramach ogólnopolskiego projektu „Eko-Szkoła”. Dzięki włączeniu się w akcję świętowaliśmy wesoło, jednocześnie dbając o naszą planetę w tym trudnym dla wszystkich czasie, kiedy to właśnie można dostrzec konieczność jej ochrony - dla naszego zdrowia i życia!

Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły wraz z rodzicami przygotowali świąteczne dekoracje do swojego domu oraz prezenty dla najbliższych wykorzystując przy tym tzw. "upcykling". To taka forma przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty traktowane jako bardzo wartościowe rzeczy. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Część dekoracji została zaprezentowana na poniższych zdjęciach, a także umieszczona w filmie podsumowującym akcję na profilu bloga „Biologia z Blondynką”, do którego odwiedzania serdecznie wszystkich zachęcamy: https://www.facebook.com/BiologiazBlondynka/posts/1504645523064460

 

Agnieszka Sowa

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 9
  • 18