28.03.2021

#LekcjaHIGIENY pt. „Wirusoochrona”

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”. W naszej szkole zajęcia z tej tematyki były prowadzone w klasach I-III w dniach do 22 lutego- 5 marca 2021 r. Koordynatorką tej akcji była opiekunka SK PCK Pani Dorota Piątek.

Celem zajęć była promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk; zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych oraz zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Wykorzstano w tym celu: prezentację, plakaty, ulotki „Grypa czy przeziębienie?”;"Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny".

Uatrakcyjnieniem było wysłuchanie piosenek „Przegoń wirusa” i „Super maski”.

Podsumowanie zdobytych informacji odbywało się w formie kolorowanki i uzupełnienia krzyżówki. W związku z dużym zaangażowaniem dzieci podczas zajęć- opiekunka SK PCK postanowiła zorganizować konkurs- na najładniej pokolorowany obrazek i najstaranniej wypełnioną krzyżówkę. Nagrody otrzymało 36 uczniów. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Wdrożenie i przestrzeganie procedur bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz przestrzeganie zasad higieny osobistej i wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych, pozwoli zachować bezpieczne i higieniczne warunki pobytu w placówkach oświatowo-wychowawczych.
 
http://sp9myslowice.szkolnastrona.pl/files/pl/DSC03309%20-%20Kopia.jpg
 
0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 11
  • 13