29.04.2022

Łączy Nas Pamięć

W tym roku szkolnym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do dziesiątej, jubileuszowej akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, której organizatorem było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

W dniach od 20 do 23 kwietnia uczniowie klas 5, 6 i 7 uczcili obchody 79. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim poprzez aktywny udział w lekcjach języka polskiego, podczas których obejrzeli animację pt. „Będę pisać”. Opowiada ona o losach dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu. Wysłuchali również opowiadania Marcina Szczygielskiego pt. "Prawdziwi przyjaciele", które przypomina znaną prawdę, że prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Oba teksty kultury były niezwykłą lekcją historii, ale także stały się pretekstem do rozmowy na temat najważniejszych wartości, takich jak: przyjaźń, życzliwość, odwaga, człowieczeństwo.

Na lekcjach plastyki uczniowie klas starszych i młodszych wykonali Żonkila - symbol pamięci, szacunku i nadziei. Prace uczniów zostały wykorzystane do przygotowania wystawy upamiętniającej tamte wydarzenia.

 

 

0
Dodaj Komentarz