07.05.2021

KONKURS – ZDROWA KANAPKA

W naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny dla klas starszych 4-8 ”Zdrowa kanapka”. Pod okiem pani Danuty Mysłowskiej i Agnieszki Urban dzieci poznały piramidę żywienia i sposoby wykonania kanapki śniadaniowej, aby była zdrowa, smaczna i kolorowa.

 

 

Skąd się wzięła kanapka?

 

Historię wynalezienia kanapki opisał Woody Allen w opowiadaniu "Maszyna parowa sobie z tym nie poradzi". Dlaczego kanapki są tak popularne może tłumaczyć fakt, że możemy zjeść je wszędzie. W pracy, w szkole, na uczelni, czy w domu. Można je zrobić szybko lub w wersji wykwintnej jako przekąski dla gości. Sycą, są smaczne oraz mogą być zdrowe.

Najlepiej kanapkę zjeść na pierwsze śniadanie, które powinno się zjeść do pierwszej godziny od wstania. Śniadanie jest potrzebne, by pobudzić z rana metabolizm. Powinno zawierać białe tłuszcze i węglowodany, tak aby było pełnowartościowe. Dzięki temu energia będzie uwalniała się przez kilka godzin.

 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie dzieci wykonujące kanapki zajęły 1 miejsce i otrzymały najwyższe miejsce na podium. A oto najzdrowsze i najbardziej apetyczne prace: