18.04.2012

Klub Bezpiecznego Puchatka

18 kwietnia w naszej szkole odbył się Quiz.

W roku szkolnym 2011/2012 Szkoła Podstawowa nr 9 przystąpiła do programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka” po zabawie edukacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Program ten uczy pierwszoklasistów jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku. Patronat honorowy nad akcją sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Przez kilka miesięcy pierwszaki rozwiązywały zadania z Puchatkiem pod kierunkiem wychowawców oraz rodziców.

W dniu 18 kwietnia odbyło się podsumowanie ich umiejętności zdobytych podczas zajęć. Zaprosiliśmy dzieci do udziału w Quizie nt. bezpieczeństwa oraz do konkursu plastycznego. Podczas zabawy dzieci odpowiadały na pytanie i brały udział w zabawach sprawdzających umiejętności praktyczne – za które otrzymały dyplomy, nagrody oraz słodycze i stały się członkami „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Organizatorkami zabaw edukacyjnych związanych z bezpieczeństwem naszych najmłodszych uczniów są Barbara Bebło i Beata Biernacka.

 

W jury zasiedli: wicedyrektor naszej szkoły, nauczyciel biblioteki oraz przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

 

DSCF6226.JPG

 

DSCF6246.JPG

 

DSCF6235.JPG

 

Zwycięzcy

 

I miejsce w quizie zajęła klasa I b – wychowawca Katarzyna Koper

 

DSCF6230.JPG

 

II miejsce klasa I d – wychowawca Wioleta Stuchlik

 

DSCF6229.JPG

 

III miejsce klasa I a – wychowawca Łucja Goj

 

DSCF6228.JPG

 

Wyróżnienie otrzymała klasa I c – wychowawca Ewelina Grabara

DSCF6242.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 29
  • 6
  • 23