07.10.2015

II Regionalna Zabawa Edukacyjna pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły"

Tradycyjnie, w ostatni piątek września, drugoklasiści brali udział w II Regionalnej Zabawie Edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”, której patronują Śląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Mysłowice. Tym razem, o puchar Prezydenta Miasta Mysłowice rywalizowało 14 szkół: z Katowic, Jaworzna, Imielina, Sosnowca i Mysłowic.

Ideą naszej imprezy jest propagowanie poprzez zabawę zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Drużyny sprawdzały swoje wiadomości i umiejętności w zadaniach edukacyjnych i konkurencjach sportowych, a widownia zagrzewała je do walki okrzykami oraz kolorowymi transparentami. Wszyscy razem powtarzaliśmy hasło przewodnie naszej zabawy „Przez ulicę przechodź żwawo, patrząc w lewo, patrząc w prawo”. Szkoła Tańca Extreme z Mysłowic zaprezentowała nam energetyczną Zumbę i porwała wszystkich do tańca. Maskotką naszej zabawy był Sznupek z którym drużyny chętnie się fotografowały.

Dzięki sponsorom: WORD Katowice, Urzędowi Miasta Mysłowice, Panu Wojciechowi Królowi, każda drużyna została obdarowana atrakcyjnymi nagrodami. Impreza nie mogłaby się odbyć bez współorganizatorów, którymi byli: UM Mysłowice, MOSiR, II LO, Policja, PSP, Staż Miejska, MOK
w Mysłowicach. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

W tym roku szkolnym spotkamy się jeszcze z pierwszoklasistami, których zachęcamy do udziału w III Regionalnym Konkursie Plastycznym, który jest pierwszym etapem kolejnej zabawy edukacyjnej. Dzisiejszą imprezę promował plakat z pracą plastyczną Julii Pawęzowskiej, która zdobyła pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie.

Puchary Prezydenta Miasta Mysłowice zdobyły

SP 1 - I miejsce

SP 3 - II miejsce

SP 9 - III miejsce

Organizatorki:

Barbara Bebło, Beata Biernacka

 

test

test

test

test

 

test

test

test

test

test

test

 

0
Dodaj Komentarz
  • 29
  • 22
  • 31