26.05.2022

Igrzyska w Parku Śląskim

17 maja odbyły się pierwsze Igrzyska w Parku Śląskim w Chorzowie, czyli zawody w grze terenowej dla klas 6 i 7. Czteroosobowe drużyny ze szkół z województwa śląskiego rywalizowały ze sobą na terenie całego Parku Śląskiego. To pierwsze takie wydarzenie, przy którym wszystkie jednostki w Parku Śląskim, w tym: Skansen, kolej linowa Elka, Planetarium, ZOO, Stadion Śląski i Park Śląski, brały czynny udział w organizacji gry terenowej.

Naszą “Dziewiątkę” reprezentował zespół Latające Owieczki z Planety B-612, czyli drużyna z 7d w składzie: Matylda Kawa, Katarzyna Matej, Amelia Mol, Natalia Wieniawska. Opiekunem drużyny był wychowawca klasy 7d - Paulina Woźnica.

Zadania w grze terenowej odbywały się na specjalnie do tego przygotowanych stanowiskach w różnych częściach parku. Na każdym z nich czekały na drużynę 2 zadania – jedno manualne (np. bieg na Stadionie Śląskim, układanie puzzli, rozszyfrowanie alfabetu Morse’a, odczytywanie informacji za pomocą lunety), a drugie teoretyczne – testy z wiedzy o parku. Pomiędzy stanowiskami przemieszczaliśmy się pieszo, biegaliśmy, a także podróżowaliśmy kolejką linową “Elka”.

Drużyna, która najszybciej pokonała trasę wygrała. Niestety nie była to nasza drużyna, ale wspomnienia z tego wyjazdu będą z nami na długo.

Po zakończeniu gry należała nam się mała nagroda. Zjedliśmy gofry, a następnie ruszyliśmy w kierunku sceny, na której wręczono nam dyplom za udział w I Igrzyskach w Parku Śląskim. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.