05.01.2016

Finał akcji "SZLACHETNA PACZKA"

12 i 13 grudnia podczas XV Finału SZLACHETNEJ PACZKI wolontariusze odwiedzili domy prawie 21 tys. potrzebujących i przekazali im dedykowaną przez darczyńców pomoc. Finał Paczki to czas wielkich wzruszeń, niecodziennych spotkań, rozmów i emocji, a dla niektórych – najważniejsze dwa dni w roku.

Wszystkie rodziny znalazły swoich Darczyńców, ale wciąż są dzieci, które czekają na wsparcie w siostrzanym projekcie Paczki.

Jako szkoła pomagaliśmy rodzinie oznaczonej numerem: SLA-1673-502085.

W trakcie zebrań z rodzicami w dniach 25 i 26.11.2015r.  przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego zbierali środki finansowe. Uzyskano kwotę 1203 zł. Pieniądze zostały wykorzystane na zakup niezbędnego opału, środków czystości oraz produktów potrzebnych do przygotowania wigilijnej wieczerzy.

W dniach od 1 do 10.12.2015r. w szkole odbywała się zbiórka produktów żywnościowych, środków czystości, przyborów szkolnych, artykułów dziecięcych, produktów dla niemowląt. Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się do akcji. Każdy dzielił się tym, czym mógł. Zebrane dary zostały posegregowane, zapakowane, a następnie przewiezione do sztabu akcji mieszczącego się przy ulicy Mikołowskiej. Przy segregowaniu pomagały uczennice klasy szóstej.                    

W sobotę 12.12.2015r. koordynator akcji w szkole pani Monika Kaździoł odwiedziła rodzinę i przekazała przygotowane przez całą społeczność szkolną paczki. Wzruszenie rodziny było wielkie… Trudno opisać słowami wyraz wdzięczności i radości. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do tego, że najbliższe święta tej rodziny będą niezwykle ciepłe i radosne.

WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPIERALI AKCJĘ DZIĘKUJEMY ZA OKAZANY DAR SERCA!!!

img

0
Dodaj Komentarz
  • 22
  • 20
  • 8