25.10.2015

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszej szkole

6 listopada „Śniadanie daje moc”
8 listopada jest obchodzony w całej Europie jako Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W ubiegłym roku po raz pierwszy obchodziliśmy go w naszej szkole. Wsparły nas mamy uczniów, a ich kulinarna wyobraźnia zachwyciła wszystkich.
Święto to jest elementem kampanii na rzecz promocji zdrowego żywienia. Mieszkańcy Europy coraz częściej borykają się z problemami otyłości i chorobami z nią związanymi, stąd też pomysł, by propagować i upowszechniać zdrowe nawyki żywieniowe, głównie wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia odbywają się liczne kampanie i akcje edukacyjne, efektem których jest wzrost świadomości społecznej.
Dużo się mówi o tym, że wielu uczniów nie spożywa śniadania przed wyjściem
z domu do szkoły, pomimo, że jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.  Chcemy zmienić ten zły nawyk…
Dlatego ponownie włączamy się w obchody EDZJiG przystępując do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Odbędzie się ona w piątek, 6 listopada. Klasy I – III pod okiem mam i swoich pań przygotują zdrowe śniadanie.
Kochane Mamy! - kolejny raz liczymy na Wasze wsparcie!


Więcej informacji:       http://sniadaniedajemoc.pl/

 

test

2
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 0
  • 11
Komentarze