24.06.2021

DZIECI UCZĄ RODZICÓW – ZDROWA ZIEMIA

Od 18 do 31 maja w klasach 1-3 odbywały się zajęcia pod hasłem

Zdrowa Ziemia”.

Jak dbać o środowisko? Jak segregować odpady? Co kryje się za słowem "recycling"? Co to jest smog? Czym jest ekologia? Własne zwierzątko - obowiązek, nie zabawka! Zasady dokarmiania ptaków w karmniku. Dokarmianie kaczek i łabędzi. Znaczenie pszczół dla środowiska i człowieka. Zasady korzystania z rezerwatów przyrody.

Lekcja "Zdrowa Ziemia" to fascynująca podróż do świata ekologii.

Jak zwykle były zadania do wykonania.

Zadanie 1- pokolorować ilustrację „Jestem mistrzem segregacji” i zabrać do domu. W domu porozmawiać z rodzicami o segregacji odpadów i jej znaczeniu dla środowiska. Potem wspólnie posegregować odpady takie jak: butelki, puszki, papier.

Zadanie 2- wykreślić z ciągu liter wszystkie wyrazy „woda” i odczytać hasło. Pokolorować obrazek. W domu wspólnie z rodzicami wyszukać w Internecie sposoby na oszczędzanie wody.

Zadanie 3- Pomoc Kamilowi w odnalezieniu wszystkich piesków, które się rozbiegły po podwórku. Zapisać ich ilości na znaku i pokolorowć. W domu wspólnie z rodzicami porozmawiać o obowiązkach, z którymi wiąże się posiadanie własnego zwierzaka oraz spędzić czas z własnym pupilem.

31 maja odbyło się spotkanie online wszystkich szkół uczestniczących w programie „Dzieci Uczą Rodziców”. W ramach tego spotkania odbyły się:

1/ Wystąpienie pana Maksyma Pięty - eksperta w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska

2/ Prezentacja krótkiego filmu o biosłomkach - słomkach wytwarzanych z żyta (przykład jak dbać o środowisko)

3/ Krótkie wystąpienie gościa ze Szczyrku, który w kilku zdaniach "po góralsku" opowiedział o ekologii.

Miło było spotkać się z innymi uczniami, którzy również uczą swoich rodziców.

W podziękowaniu otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.