25.01.2019

Akcja Pomagam - pomóż i Ty

Jak co rok w naszej szkole przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wolontariusze wraz z nauczycielami zorganizowali wiele akcji, których celem była pomoc osobom ubogim i potrzebującym, by te Święta również dla Nich były radosne, dostatnie i szczęśliwe.

Uczniowie zorganizowali świąteczną zbiórkę słodyczy, artykułów spożywczych, środków czystości i maskotek pod hasłem "Pomagam - pomóż i Ty". Zebrano dużą ilość artykułów spożywczych i pomocy szkolnych, które przekazano w postaci świątecznych paczek potrzebującym uczniom naszej szkoły. Równolegle odbywała się zbiórka dla rodziny będącej pod opieką Mysłowickiej Fundacji „Po pierwsze człowiek”, której przekazaliśmy środki czystości, trwałe produkty spożywcze, zabawki i artykuły szkolne.

Uczniowie naszej szkoły pamiętali także o osobach bezdomnych – przez 3 tygodnie zbieraliśmy ciepłą odzież – kurtki, czapki, swetry, które następnie przekazaliśmy do noclegowni w Mysłowicach.

Poza tym uczniowie wykonywali też kartki świąteczne, które wraz z serdecznymi życzeniami zostały przekazane osobom chorym i starszym.

Wszystkie nasze działania nie odbyłyby się, gdyby nie wydatna pomoc rodziców naszych uczniów – za którą serdecznie dziękujemy.

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 7
  • 10