25.10.2015

Adopcja na Odległość

W naszej szkole staramy się uwrażliwiać uczniów na różne potrzeby ludzi. Jednym z działań podejmowanych w tym celu, jest akcja Adopcja na Odległość. Jest ona przeprowadzana w październiku i polega na wzmożonej modlitwie za misjonarzy i afrykańskie kraje misyjne oraz na zbiórce pieniędzy. W pracy misyjnej na rzecz dzieci wspieramy  braci franciszkanów. Dzięki ofiarności uczniów i rodziców naszej szkoły, konkretne dzieci mogą uczyć się przez cały rok ,nauka w Afryce jest bowiem płatna i niewielu na nią stać. W szkole dzieci zdobywają wiedzę i otrzymują posiłki . Często są to ich jedyne posiłki w ciągu dnia.
 Zachęcamy naszych uczniów, aby rezygnowali z drobnych rzeczy i w ten sposób zaoszczędzone pieniądze wrzucali do specjalnie przygotowanych puszek. Uczniowie chętnie modlą się za rówieśników z Afryki oraz wykonują plakaty propagujące Adopcję na odległość.
    Wszystkich serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję.

Katechetki  

 

test

 

test

 

test

 

test

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 1
  • 8