29.04.2013

V Dekanalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, w dniu 22 kwietnia br., odbył się już po raz piąty „Dekanalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II”. Honorowy patronat nad konkursem, objął Proboszcz parafii Kamień Pomorski ksiądz kanonik Dariusza Żarkowski.
Do konkursu, zostali zaproszeni uczniowie ze Szkół Podstawowych naszego dekanatu. W konkursie udział wzięły dzieci z czterech Szkół Podstawowych: nr 1 i nr 2 z Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa i Wrzosowa.
Dzieci uczestniczące w konkursie, to finaliści szkolnych konkursów wiedzy
o Janie Pawle II. Tym razem pytania do konkursu zostały opracowane na podstawie książki ks. Mieczysława Malińskiego pt.: „Jan Paweł Wielki Droga do świętości”.
Komisja w składzie: Iwona Kuliberda, s. Marinella, Teresa Winiarska sprawdziły prace uczniów. W trakcie sprawdzania prac przez komisje, dzieci delektowały się słodkim poczęstunkiem.
Laureaci konkursu :
- I. miejsce: Adrianna Brząkała, uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim;
- II. miejsce: Nina Banaszak, uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie;
- III. miejsce: Agnieszka Kozłowska, uczennica klasy VI b Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie.
Zwycięzcom konkursu, zostały wręczone wartościowe nagrody. Ponadto każdy uczestnik otrzymał nagrodę – książkę o życiu błogosławionego Jana Pawła II.
Dziękujemy za nagrody i gratulujemy laureatom. Dziękujemy również księdzu Proboszczowi Dariuszowi Żarkowskiemu, nauczycielom i rodzicom za trud i zaangażowanie. Szczególne podziękowania zaś należą się Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego za przekazanie środków finansowych na nagrody.
Organizatorami konkursu były: Iwona Kuliberda i s. Agnes.

 

16048.jpg

 

 

16050.jpg

 

 

16051.jpg

 

 

16052.jpg

 

 

16057.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 25
  • 19
  • 21