19.06.2013

Biwak w Pustkowie

Relacja uczniów klas II a, III b oraz III c

W dniach 10 – 12 czerwca br. udaliśmy się na biwak do Ośrodka Wczasowego „Złotniki” w Pustkowie.

Kilka minut po godzinie 9:00 na przyszkolny parking zajechał autokar, którym udaliśmy się w podróż. Szybkie pożegnanie z rodzicami, jeszcze szybsze całusy i ruszamy. Przed godziną 10:00 znaleźliśmy się w Pustkowie. Na miejscu powitała nas piękna pogoda oraz Pani Zofia Lewandowska – właścicielka ośrodka. Pomogła nam zakwaterować się w domkach, pokazała ośrodek.

Po godzinie 11:00 udaliśmy się na plażę.

 

IMGP1210.JPG

 

Wielu spośród nas pierwszy raz w tym roku widziało morze. Widok był niesamowity. Niebo czyste, bezchmurne, morze spokojne. Na horyzoncie widoczne białe żaglówki. Po chwili relaksu i zabawy spacerkiem udaliśmy się do Pobierowa.

 

IMGP1233.JPG

 

Droga zajęła nam sporo czasu. Spacer plażą jest bardzo przyjemny, jednak szybko męczyliśmy się.

 

IMGP1236.JPG

 

Po dotarciu na miejsce poszliśmy na frytki i lody.

 

IMGP1257.JPG

 

Wracając do Pustkowa na obiad każdy z nas zaopatrzył się w górę pamiątek.

 

IMGP1268.JPG

 

Po obiedzie bawiliśmy się na terenie ośrodka. Jedni grali w piłkę nożną, inni sprzątali w domkach. Chętnie korzystaliśmy z sali gier i zabaw.

Wieczorem, po kolacji, poszliśmy oglądać zachód słońca. Widok był niezapomniany.

 

IMGP1314.JPG

 

Bardzo chętnie budowaliśmy zamki z piasku i bawiliśmy się w berka.

 

IMGP1311.JPG

 

Wracając do domków planowaliśmy zabawy na następny dzień.

 

IMGP1289.JPG

 

W drugim dniu, zaraz po śniadaniu poszliśmy na plażę. Część z nas postanowiła zbudować przepiękne budowle z piasku, inni zakopywali kolegów i koleżanki. Plażowanie sprawiało nam ogromną radość, jednak musieliśmy wracać na obiad.

 

IMGP1354.JPG

 

 

IMGP1366.JPG

 

Po obiedzie wspólnie z Panem Romanem Lewandowskim przygotowaliśmy ognisko, na które wcześniej zaprosiliśmy naszych rodziców.

Chwilę po godzinie 18:00 przyjechali nasi rodzice. Bardzo cieszyliśmy się z ich przyjazdu. Na terenie ośrodka rozbrzmiewał nasz śmiech i gwar rozmów. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Czas spędzony wspólnie z najbliższymi szybko dobiegał końca. Po 21:00 pożegnali się z nami ostatni rodzice.

 

 

IMGP1374.JPG

 

W trzecim i niestety ostatnim dniu biwaku sprzątaliśmy nasze domki. Nie chcieliśmy zostawić po sobie bałaganu. Nasze wychowawczynie były pod wrażeniem naszego zaangażowania przy sprzątaniu. Ze smutkiem żegnaliśmy się z plażą, morzem i Pustkowem.

Serdecznie dziękujemy naszym Paniom oraz Pani Marzenie Rutkowskiej za zorganizowanie biwaku.

8
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 20
  • 12
Komentarze