14.05.2013

"Bądź bezpieczny z Gryfusiem"

Turniej Wiedzy Prewencyjnej

10 maja uczennice naszej – Oliwia Chołodowska kl. III a, Wiktoria Milej kl. III b, Zuzanna Dominikowska kl. III c oraz Paulina Prażanowska kl. III c szkoły wzięły udział w powiatowym turnieju wiedzy „Bądź bezpieczny z Gryfusiem”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim oraz Komendę Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim.

„Bądź Bezpieczny z Gryfusiem” to zachodniopomorski program edukacyjny, który uczy dzieci prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu.

W ramach zadań konkursowych dziewczynki odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Następnie na boisku szkolnym brały udział w zawodach zorganizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Kamieniu Pomorskim. Trzecim elementem zmagań było udzielenie pierwszej pomocy rannemu.

Oprócz rywalizacji ważna była również zabawa o czym przypominała maskotka Gryfusia, z którą wszyscy chętnie się fotografowali.

Zwycięscy piątkowych zmagań to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gostyniu, drugie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stuchowie a na trzeciej pozycji uplasowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Górkach.

 

copy_of_IMGP0032.JPG

 

 

IMGP0024.JPG

 

 

IMGP0026.JPG

 

 

IMGP0028.JPG

 

 

16353.jpg

5
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 21
  • 30
Komentarze