21.09.2014

Jesienne akcje

Na przełomie września i października 2014 roku w naszej szkole, tradycyjnie realizowane będą akcje: „Posadź drzewko dla pokoju” i „Zakwitniemy na wiosnę”.

Wielkim krokami zbliża się Jesień, a wraz z nią nasze coroczne jesienne akcje.

 

21 września, zgodnie z rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ przypada Międzynarodowy Dzień Pokoju, z tej okazji, jak co roku teren wokół naszej szkoły wzbogaci się o kolejne drzewka posadzone przez naszych uczniów w ramach akcji: „Posadź drzewko dla pokoju”.

Na początku października zorganizowana zaś będzie akcja- „Zakwitnijmy na wiosnę”, tym razem w oparciu o międzynarodowy program „Pola nadziei”.

„Pola nadziei” to program realizowany z myślą o hospicjach. Polega on na sadzeniu cebulek żonkili, które na wiosnę, gdy zakwitną będą rozdawane w ulicznych kwestach. Do zadań kampanii „Pola Nadziei” należy nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, ale także,  a może przede wszystkim propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy, szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi. „Pola nadziei” mają uwrażliwiać nas wszystkich, przypominając o chorych i cierpiących, a także propagowanie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu. Cele te bliskie są naszej szkolnej społeczności, dlatego już zbieramy kwiatowe cebulki i wierzymy, że „pod skrzydłami Orlińskiego” rozkwitnie mnóstwo żonkili.

4
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 16
  • 7
Komentarze