04.03.2015

Finał akcji „Wszystkie kolory świata”.

Od grudnia w naszej szkole trwała akcja UNICEF „Wszystkie kolory świata”. W ramach akcji wszystkie dzieci z klas 0-III wzięły udział w zajęciach edukacyjnych UNICEF, a chętni uczniowie z niemal wszystkich klas samodzielnie bądź przy wsparciu dorosłych przygotowali laleczki szmacianki reprezentujące ich rówieśników z różnych zakątków świata. W połowie lutego 127 lalek dumnie zasiadło w holu szkoły i prezentowało swoje wdzięki. Każda z lal była przepiękna i wyjątkowa i każda wzbudzała zachwyt wielu dorosłych i dzieci. Dnia 26 lutego b.r.  o godzinie 16:30 lalki udały się do sali 37, by wziąć udział w koncercie „Taneczna podróż dookoła świata”, będącym podsumowaniem całej akcji.

W czasie koncertu uczniowie z klas: 1a, 1b, 1c, 1e, 1f i 1i oraz uczennice klasy 6d, zabrali przybyłych gości w podróż poprzez różne kraje i zaprezentowali tańce i stroje charakterystyczne dla mieszkańców Afryki, Europy, Azji i obu Ameryk. Swoimi tańcami małym artystom udało się publiczność nie tylko rozbawić i wzruszyć, ale przede wszystkim zachwycić. Po koncercie zgromadzeni goście mogli kupić nasze piękne lale. Każda z laleczek znalazła nowy dom, a zgromadzona przez nie kwota -  3214,60 zł i 50 funtów została w całości przekazana na zakup szczepionek dla dzieci z Sudanu Południowego. W czasie koncertu poznaliśmy również lalkę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie na najoryginalniejszą laleczkę. Naszą reprezentantką będzie mieszkanka Grenlandii, Nina - laleczka wykonana przez Alę z klasy 2e.

 

tańce1DSC07475.JPGDSC07490.JPGDSC07502.JPGIMG_5869.JPGIMG_5886.JPGDSC07430.JPGDSC07434.JPG

2
Dodaj Komentarz
 • 8
 • 12
 • 3
Komentarze
 • SPKOSCIELEC
  SPKOSCIELEC
  213.158.xxx.xxx
  2015-04-05 16:26 | Temat: SKO Kościelec
  ODPOWIEDZ

  _____§__§__________§__§
  ___§§____§_________§___§
  __§___§___§_______§____§
  _§____§____§_____§____§
  _§___§_§____§___§____§
  _§§§§___§___§§§§§___§
  _________§_________§___§§_§§
  ________§___§§_§§___§_§§§c§§§
  _______§_____________§_§d§§§
  _______§______§______§__§§§
  _______§____§___§____§___§
  ________§____§§§____§___§
  _______§§§§§_____§§§§§_§
  _§§§__§_____§§§§§_____§__§§§
  §_§_§§____§_______§__§_§§_§_§
  §____§_____§_____§__§__§____§
  _§____§____§_____§_§__§____§
  __§____§§§§_______§§§§____§
  ___§____§___________§____§
  ____§____§§§_____§§§____§
  _____§§§§___§§§§§___§§§§
  ............((_,»*—*« »*—*«,_))
  ((_,»*—**—*«,_)) ((_,»*—**—*«,_))

  Kolorowych jajeczek,
  rozczochranych owieczek,
  rozkicanych króliczków,
  pyszności w koszyczku,
  a przede wszystkim
  mokrego ubrania
  w dniu wielkiego lania

  życzy SKO Kościelec::::)))))))))

  Pozdrawiamy i głosik wielkanocny zostawiamy :::)))))

 • SKOwDlugiem
  SKOwDlugiem
  94.40.xxx.xxx
  2015-04-03 23:17 | Temat: Wielkanocne życzenia
  ODPOWIEDZ

  Życzymy Wam zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych, smacznego święconego jajka oraz wspaniałych upominków od zajączka.