14.10.2018

Systematyczność?

W nowym roku szkolnym będę systematyczny...

Witamy serdecznie po wakacjach! Cieszycie się? My ogromnie! Nowy rok szkolny to nowe możliwości, nowy początek, ale również okazja do postanowień. Można np. postanowić sobie, że będzie się systematycznym. Co kryje się za słowem "systematyczność"? Przybliża nam to słownik języka polskiego: 

1. robienie czegoś skrupulatnie i regularnie, działanie zgodnie z ustalonymi regułami, w ramach jakiegoś planu, systemu; metodyczność;
2. regularne występowanie, dzianie się czegoś

 W wielu sferach życia można byc systematycznym. Można regularnie się przygotowywać z lekcji na lekcję, ćwiczyć ciało, czytać książki, uczęszczać na zajęcia pozalekcyjne, poznawać nowe słówka z języka obcego oraz oszczędzać. Z pomocą przychodzi kalendarz. Podobno zapisanie czegoś w terminarzu zwiększa szansę jego wystąpienia. To idealny sposób na to by wytrwać w dążeniu do celu. Jeżeli chodzi o oszczędzanie - to TYLKO W SKO :) Nie ma większej motywacji niż rosnąca kwota na koncie. Dodatkowo w naszej szkole systematyczne oszczędzanie jest nagradzane małymi upominkami w konkursach. Dalej się zastanawiacie? Pozostaje wam tylko zadecydować na co chcecie oszczędzać, przez jak długi okres, jaką kwotę będziecie wpłacać... itd. 

Pochwalcie się swoimi pomysłami w komentarzach!

I my postanawiamy być systematyczni: w dodawaniu nowych wpisów, dokumentowaniu naszej działalności, przeprowadzaniu różnorodnych akcji w szkole i podsumowywaniu konkursów.  

PS. Buntowników, którzy nie mogą się pogodzić z powrotem do szkoły zachęcamy do oszczędzania na wymarzone wakacje :D

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 13
  • 0