13.02.2015

JUŻ PRZEMINĄŁ CZAR CHOINKI,

CZAS WYSYŁAĆ WALENTYNKI!!

Serduszko dostać albo dać! Walentynki można ukradkiem włożyć do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. Otrzymują je najczęściej osoby, które darzymy ciepłym, przyjaznym uczuciem. Mogą się więc obdarowywać starzy i młodzi, krewni, przyjaciele i znajomi. Nie są wykluczeni z tej zabawy szefowie, nauczyciele, nawet ci groźni i pełni powagi. Nie wolno nam zapomnieć o dowodach miłości dla swoich czworonogów.

Im w końcu też się coś należy.

Pamiętajcie! W tym dniu nie róbcie nikomu złośliwych lub głupich dowcipów.

Jest to dzień dobrych uczuć !

Ten dzień szczególnie sprzyja nieśmiałym zakochanym, którym brakuje odwagi lub nie potrafią wyznać swoich uczuć. Cudownie jest być zakochanym i kochanym!  A Dzień Zakochanych jest właśnie po to, żeby o tym mówić.

Jeśli więc jesteście beznadziejnie zakochani, a nie macie odwagi powiedzieć o tym obiektowi Waszych westchnień, właśnie 14 lutego jest okazją, aby zakończyć Wasze "męki". Wystarczy kartka papieru, długopis, koperta, znaczek i oczywiście adres, pod który wyślecie wiązankę najczulszych wyznań swojemu Ktosiowi.

A jak to z walentynkami było?

Początki walentynek sięgają średniowiecza a wywodzą się z Anglii. W Polsce obchodzone są zaledwie od kilku lat. Obchodzi je każdy, bez względu na to, ile ma lat i jakiej jest płci.

Przodkiem tego święta w Polsce były "Kupały". W tym czasie panny na wydaniu, aby zwrócić uwagę kawalerów, stosowały magiczne sposoby np. wrzucały im do herbaty kostkę cukru, którą wcześniej przez 9 dni nosiły pod pachą. Z całego serca odradzamy wam stosowania takich metod!

 

Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole zorganizowano pocztę walentynkową, dzięki której można było w dowodzie sympatii przekazać wybranej osobie kartkę. Samorząd Uczniowski dostarczał walentynki, które przez cały tydzień były wrzucane do specjalnej skrzynki stojącej na korytarzu. Walentynki rozdane zostały jeszcze przed feriami.

Otrzymane walentynki sprawiły dużo radości, a uśmiech z twarzy nie znikał wszystkim obdarowanym.

Korzystając z naszego bloga można pisać karteczki walentynkowe!

Najciekawsze WALENTYNKI nagrodzimy!

lijnen4gy7 lijnen4gy7

76
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 2
  • 3
Komentarze