10.10.2012

Eins, zwei, drei oszczędzaj!

SKO - wicze jakby w Niemczech byli.

Oto Dzień Języka w pigułce, duuużej pigułce :-)
Każda klasa była zaangażowana w Dzień Języka Niemieckiego.

Maluchy z drugiej klasy zaprezentowały prace pt. "Meine Zuckertǖte" -rożek obfitości ze słodyczami, który to pierwszaki dostają od swoich rodziców na osłodę pierwszego dnia w szkole (my go nie potrzebujemy bo mamy na szczęście swoje słodkie czwartki:-).

DSC00195.JPG

Klasa trzecia zaprezentowała piosenkę o niemieckim alfabecie, gdyż naukę języka obcego trzeba od czegoś zacząć. Ponadto uczniowie przedstawili scenkę - lekcję języka niemieckiego.

DSC00186.JPG

Klasa czwarta podzieliła się wiadomościami na temat państw niemieckojęzycznych. Warto oszczędzać w SKO, aby w przyszłości móc odwiedzić stolice tych państw, tym bardziej,że po występie czwartaków, wiemy jaka waluta obowiązuje w poszczególnych państwach.DSC00178.JPG


DSC00177.JPG

Klasa piąta zaprezentowała ciekawostkę - najdłuższe słówka funkcjonujące w języku niemieckim.

DSC00181.JPG

Powtarzanie słówek było dla wszystkich uczniów nie lada wyzwaniem, na szczęście nikomu język nie zaplątał się na supeł podczas tego zadania.

DSC00201.JPG

Klasa 6 wykonała piosenkę o wakacjach i i przekazała nam ciekawe informacje dotyczące tradycji niemieckich, systemu oceniania w Niemczech oraz czasu trwania wakacji.

DSC00197.JPG

Podczas uroczystego dnia nie zabrakło również quizu, w którym wykazać się mogli wszyscy chętni uczniowie.

DSC00190.JPG

W Dniu Języka Niemieckiego uczniowie mogli podziwiać gazetki prezentujące niemieckie wynalazki, państwa niemieckojęzyczne oraz sławnych Niemców.

copy_of_DSC00181.JPG

Klasa 6 wykonała również plakaty zachęcające do nauki języka niemieckiego - bo Niemcy to nie tylko naród oszczędny, ale i ciekawą ma kulturę .

DSC00184.JPG

Taką atrakcyjną lekcję niemieckiego mieliśmy dzięki naszej Pani germanistce -

DZIĘKUJEMY i prosimy teraz o język angielski.

DSC00181.JPG

29
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 2
  • 5
Komentarze