23.02.2015

Dzień Bezpiecznego Internetu!

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W tym roku DBI był obchodzony 10 lutego.

Z tej okazji na lekcjach zajęć komputerowych oglądaliśmy kreskówki, które później szczegółowo omówiliśmy. Rozmawialiśmy na temat cyberprzemocy i odpowiedzialności za to, co robimy w Sieci i w jaki sposób z niej korzystamy.

Zaprosiliśmy do szkoły przedstawiciela Policji, który mówił na temat bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu. Pan Policjant, mówił też   o przestępstwach popełnianych w Sieci i o tym, że nikt nie jest anonimowy i każdy pozostawia po sobie ślad w postaci adresu IP.

WP_001187.jpg

Dowiedzieliśmy się, że bardzo ważne jest zabezpieczenie komputera programem antywirusowym, tworzeniem bezpiecznych haseł.

WP_001188.jpg

Uczniowie już bardzo dobrze wiedzieli, że nie powinniśmy podawać swoich danych innym osobom, bo nigdy nie wiemy, kto jest "po drugiej stronie".

WP_001189.jpg

W trakcie spotkania padało wiele pytań, na które chętnie i szczegółowo odpowiadała zaproszony gość.

WP_001190.jpg


 

50
Dodaj Komentarz
  • 25
  • 26
  • 19
Komentarze