23.05.2013

"Poetycki Świat Juliana Tuwima"

W dniu 22 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Juliana Tuwima.

Uczniowie zapoznali się z życiorysem tego wybitnego polskiego poety. Odbyła się również rywalizacja klasowa.

Uczniowie przedstawiali ulubione wiersze. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. Uczniowie klasIV-VI, klasy I-III oraz oddział

przedszkolny. Wszyscy pięknie interpretowali wiersze.Ich zmagania oceniało jury w skład którego weszli nauczyciele naszej placówki

oraz pani bibliotekarka z lokalnej biblioteki. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników głosowania pani bibliotekarka naszej szkolnej biblioteki rozdała nagrody za konkurs plastyczny- Julian Tuwim w oczach dzieci- oddział przedszkolny, oraz za konkurs wiedzy- Twórczość Juliana Tuwima dla uczniów klas I-VI. Uczniowie dostali również nagrody za czytelnictwo. W tym roku najwięcej książek przeczytali uczniowie klasy II. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.Ciekawym punktem spotkania okazała się inscenizacja wiersza " Rzepka" w wykonaniu uczniów klasy VI.

42
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 10
  • 19
Komentarze