27.01.2015

10 lat z Janem Pawłem II

Jubileusz nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.

„Człowiek jest Wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest,

nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi..."

Jan Paweł II

 

 

30 maja 2014 Szkoła Podstawowa w Kaplonosach obchodziła Jubileusz 10- lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II

 

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali i wspierają naszą szkołę za okazane serce, zrozumienie i życzliwość.

 

 

Na uroczystości obecni byli: Pan wójt Gminy Wyryki, dyrektor ZS w Wyrykach , ks proboszcz naszej parafii i były proboszcz, przedstawiciel Nadleśnictwa Włodawa, Przewodnicząca RG , emerytowani nauczyciele, przedstawiciele społeczności lokalnej ,Stowarzyszenia Gościniec, rodzice, nauczyciele, uczniowie.

 

Po Mszy św. Pani dyrektor powitała wszystkich. Przybliżyła też działalność naszej szkoły.Przedstawiła organizowane uroczystości i inicjatywy które upamiętniały osobę św. Jana Pawła II, które kształtują osobowość i charakter naszych wychowanków. W ciągu 10 lat przygotowywaliśmy Dzień Patrona, konkursy plastyczne, uczestniczyliśmy w Ogólnopolskich Pielgrzymkach Rodziny Szkół JP II, Przygotowaliśmy Wieczornicę, uczestniczyliśmy w akcjach charytatywnych, Pola Nadziei, Unicef, prowadziliśmy działalność sportową i ekologiczną, posadziliśmy dąb im. JP II, prowadziliśmy akcje zbliżające rodzinę, Piknik Rodzinny, Dzień Mamy, i Taty, Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście zabrali głos. Zostały też odczytane słowa byłej Pani dyrektor, inicjatorki nadania naszej szkole imienia.

Odbyła się część artystyczna poświęcona naszemu patronowi w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Uroczystość uświetnił występ scholii Katolickiego Liceum św. Rodziny z Siedlec.

 

Rozstrzygnięty został  konkurs plastycopy4_of_10rocznica007.jpgczny „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

W konkursie udział wzięli uczniowie z naszej szkoły, SP Orchówek, SP Hańsk, SP Wyryki.

W dwóch kategoriach wiekowych nagrody i wyróżnienia zdobyli: I m-sce Marcin Rejch- SP Orchówek, Piotr Jaworski SP. Hańsk, II m-sce Grzegorz Wilczyński SP Kaplonosy, Kacper Kozak SP Orchówek, III miejsce Kacper Szymaniak SP Kaplonosy, Jakub Sakowicz SP Wyryki, wyróżnienia : Marek Sakowicz SP Orchówek, Weronika Chudaś SP Hańsk, Agata Jaczyńska SP Hańsk, Kornel Głowacki, Mikołaj Łobacz, Laura Sieradzka, Martyna Szymańska, Diana Kuzioła SP Kaplonosy.

Na tę uroczystość przygotowane zostały wystawy i prezentacje poświęcone naszemu patronowi: prac plastycznych , fotograficzna- „Jan Paweł II – Papież Pielgrzym”, prezentacja multimedialna- 10 lat z Janem Pawłem II.

 

copy_of_10rocznica091.jpg

 

 

 

10rocznica050.jpg10rocznica053.jpg10rocznica069.jpg

 

 

10rocznica057.jpg

 

 

7
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 6
  • 5
Komentarze