04.06.2018

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu zaplanowana z okazji obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W najbliższy piątek - 8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 - także w Szczebrzeszynie podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Rekordowy Polonez zatańczony zostanie na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie przez uczniów reprezentujących szkoły z terenu gminy Szczebrzeszyn, nauczycieli, przedstawicieli lokalnych władz i mieszkańców miasta. Rekordowy Polonez poprzedzony zostanie Korowodem Niepodległości, który wyruszy o godz. 10:00 sprzed Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie.

Programu Wieloletniego „Niepodległa”, ponieważ zachęcają uczestników do aktywnego włączania się w świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wzmacniają poczucie wspólnoty obywatelskiej - integruje uczniów, nauczycieli, rodziców oraz lokalną społeczność.
Wydarzenie Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości odbędzie się pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego - Pana Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk.

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 8
  • 11