24.10.2019

Wycieczka do Białowieży

Znalezione obrazy dla zapytania bialowieza napis

img

W dniu 8 października SKO-wicze ze Szkoły w Wachu wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Białowieży. Po pokonaniu dość długiej drogi z radością przywitaliśmy cel naszej podróży. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodniczo-Leśne. Zwiedzaniu towarzyszył nam przewodnik, który w ciekawy sposób opowiadał  o różnych ekosystemach i mieszkańcach lasów, a przede wszystkim o królu puszczy.  Ciekawe ekspozycje wzbudziły zainteresowanie uczniów, tym bardziej, że obserwacji towarzyszyły odgłosy ptaków i innych zwierząt.

img

img

img

img

img

imgimg

img

img

Następnie przejechaliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubra. Można tutaj w bezpieczny sposób zapoznać się z królem regionu.  W zagrodach ze zwierzętami wypatrywaliśmy różnych gatunków zwierząt, tj. rysie, wilki, żbiki, łosie, sarny, jelenie, konie polskie i oczywiście żubry. Zwierzęta chętnie podchodziły do nas i pozowały do zdjęć.

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka gif

img

img

Po zakupieniu pamiątek ruszyliśmy w powrotną drogę. 

W Łomży czekała na nas jeszcze jedna atrakcja – park trampolin. Po zapoznaniu się z regulaminem i krótkiej rozgrzewce SKO-wicze oddali się aktywności fizycznej – podskokom na trampolinach i wspinaniu się na ściance. 

img

img

img

img

Choć zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

img

Znalezione obrazy dla zapytania wycieczka gif

 

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 4
  • 0