19.02.2014

WIZYTA W DOMU DZIECKA W OSTROŁĘCE

Świąteczne paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, czas radości, w którym nikt nie powinien czuć się samotny ani odrzucony. Dzieciom i młodzieży Święta kojarzą się najbardziej z choinką, świętym Mikołajem i  prezentami. Samorząd uczniowski  wiedząc o tym, że w tym wyjątkowym okresie nikt nie powinien zostać bez prezentu, postanowił sprawić miłą niespodziankę swoim rówieśnikom z Domu Dziecka w Ostrołęce.

 

a.jpgb.jpgc.jpg


16 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Grażyny Reszki, p. Urszuli Kisiel i p. Marty Pabich złożyli przedświąteczną wizytę wychowankom Domu Dziecka w Ostrołęce. Uczniowie przedstawili fragment "Balladyny" przygotowany pod kierunkiem p. Grażyny Reszki. Szkolny zespół muzyczny  zaśpiewał polskie kolędy i świąteczne piosenki w j. angielskim. Następnie św. Mikołaj obdarował dzieci prezentami, w których były słodycze. Dodatkowo przekazaliśmy na ręce wychowawcy pieniądze na bilety wstępu do kina dla wszystkich dzieci.

Przypomnijmy: Środki pieniężne na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka zebraliśmy podczas akcji charytatywnej "Dzieci Dzieciom" zorganizowanej w naszej szkole 23.11.2013r. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączyli się w naszą akcję. Dziękujemy zespołowi "Droga Na Ostrołękę", który uświetnił wspaniałym koncertem naszą akcję.

Pragniemy dodać, iż redakcja Rozgłośni "Radia Oko" również włączyła się w naszą akcję i przekazała książki dla dzieci, za które serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też Rodzicom przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Państwu Waśkiewiczom oraz Panu Jarosławowi Lemańskiemu, którzy przekazali dla dzieci słodkie upominki (batoniki dla wszystkich dzieci).

Nasza młodzież również nie pozostała obojętna. Dzieci przyniosły z domu przeróżne zabawki, misie, układanki, które również przekazaliśmy dzieciom. Każda wizyta w Domu Dziecka jest bardzo wychowawcza dla uczniów naszej szkoły. Spotkanie z rówieśnikami, wspólne rozmowy i zabawy sprawiają, że stali się oni wrażliwsi na trudną sytuację innych dzieci i bardziej doceniają to, co mają.

Na koniec wychowankowie Domu Dziecka zaprosili gości na ciepłą herbatkę. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej i koleżeńskiej atmosferze. Dziękujemy wychowawcom za miłe przyjęcie i gościnność.

 

d.jpge.jpgf.jpg

 

g.jpg

1
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 2
  • 12
Komentarze