13.11.2019

SKO-WICZE ŚLUBUJĄ

W dniu 11 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Ślubowania klasy I oraz Dnia Edukacji Narodowej.  

Zanim maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już nauczyły się w szkole. Gotowi, odświętnie ubrani w narodowe barwy i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności pod kierunkiem swojej wychowawczyni Janiny Kaczyńskiej oraz pana od muzyki Ryszarda Kaczyńskiego.

Obrazek 2019-10-31 12:56:52

Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek (w tym w gwarze kurpiowskiej), zatańczenie regionalnych tańców, recytacja wierszy, udzielenie odpowiedzi na szereg zagadek z różnych dziedzin oraz zadania związane z przygotowaniem pierwszoklasisty do szkoły. Po zakończonej prezentacji wszyscy zebrani potwierdzili, że występ wypadł znakomicie, a uczniowie klasy I mogą przystąpić do ślubowania.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi uczniami, kolegami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Teresa Wielechowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Następnie przyszedł czas na gratulacje, pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, prezenty i uściski.

W przeddzień Święta KEN wystąpił chór szkolny. Dziewczęta w niezwykle emocjonalnym repertuarze wyśpiewały podziękowania za nauczycielskie serce, uśmiech, za każda wspólną chwilę przeżytą mądrze i pięknie w murach naszej szkoły. 

2
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 1
  • 3
Komentarze