26.05.2019

"Pewne jak w banku, czyli o bezpieczeństwie naszych pieniędzy"

24 maja SKO-wicze uczestniczyli w lekcji "Pewne jak w banku, czyli o bezpieczeństwie naszych pieniędzy". Lekcję przeprowadziła p. Alina Sadłowska, dyrektor banku PKO BP w Kadzidle.

"Dlaczego mówi się, że coś jest pewne jak w banku?" - pytała uczniów p. Alina. Wszyscy jednogłośnie odpowiedzieli, iż oznacza to, że coś jest zagwarantowane na 100%.

I słusznie.  Bank od bardzo długiego czasu kojarzony jest z instytucją, która jest pewna i nie zawodzi swoich klientów. Bank jest instytucją zaufania publicznego. Znaczy to, że sprawą kluczową jest dla niego bycie wiarygodnym. Banki na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo i zaufanie swoich klientów. Inaczej nie byłyby w stanie utrzymać się na rynku. 

Pani Alina mówiła też, iż banki bardzo dokładnie wyliczają i przewidują to, w jakim czasie i ile pieniędzy będą musiały wypłacić swoim klientom. Dzięki temu wiedzą, ile kredytów i na jaką kwotę mogą wypłacić. Bezpieczeństwo naszych pieniędzy ulokowanych w bankach jest także chronione przez specjalne instytucje takie jak Komisja Nadzoru Finansowego czy Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Działalność banków jest również regulowana prawnie przez przepisy polskie i unijne, które gwarantują, że banki są zarządzane w sposób efektywny i profesjonalny, a przede wszystkim bezpieczny dla klientów.

Podsumowując p. Alina podkreśliła, iż pieniądze w banku są zupełnie bezpieczne. Po pierwsze dlatego, że bankom zależy na reputacji i dobrym imieniu. Jest to dla nich najlepszy sposób, aby dobrze funkcjonować na rynku. Po drugie nasze depozyty złożone w bankach są chronione przez dodatkowe instytucje oraz przepisy prawne.

       

Pani Dyrektor mówiła też o bankach i parabankach, po czym SKO-wicze musieli wskazać różnice pomiędzy bankiem a parabankiem. Wszyscy poradzili sobie znakomicie.

       

       

Na koniec SKO-wicze otrzymali od Pani Dyrektor długopisy z logo banku PKO BP.

       

W podziękowaniu za ciekawą lekcję SKO-wicze

podarowali Pani Dyrektor słodki upominek.

       

Znalezione obrazy dla zapytania dziekujemy gif

0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 15
  • 24